آموزش تصویری بند انداختن صورت خانم ها
دنیای مد و لباس | خرید لباس | خرید لباس از ترکیه
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
آموزش تصویری بند انداختن صورت خانم ها

آموزش تصویری بند انداختن صورت خانم ها

آموزش تصویری بند انداختن
آموزش تصویری بند انداختن

آموزش تصویری بند انداختن

آموزش تصویری بند انداختن
شما برای از بین بردن موهای زائد صورت تان از چه روشی استفاده می کنید؟ اگر ترجیح می دهید هنوز هم مانند مادر بزرگ های مان از روش بند انداختن با نخ استفاده کنید , این مطلب احتمالا برای تان جالب است , به خصوص اگر دوست داشته باشید که خودتان در خانه این موهای زائد را از بین ببرید. در اینجا می توانید تمام روش های بند انداختن را ببینید؛ اینکه باید حرکت نخ چگونه باشد و روی هر قسمت از صورت چطور قرار بگیرد تا بیشترین کارکرد و کمترین آسیب را برساند.علاوه بر اینها تمام نکات تکمیلی بند انداختن را که به سلامت پوست کمک میکند می توانید در خلال آموزش ها ببینید؛ اینکه چه نخی استفاده کنید , چه کرمی قبل و بعد از بند استفاده کنید و نکته هایی از این قبیل.

آموزش تصویری بند انداختن صورت خانم ها

آموزش تصویری بند انداختن
1. نخ کتانی را حدود 45 سانتی متر ببرید

آموزش تصویری بند انداختن
چه نخی برای بند انداختن مناسب است؟

آموزش تصویری بند انداختن

نخ مناسب برای این کار در بازار موجود است. بهترین نخ از جنس غیرپلاستیک و محکم است و باعث حساسیت تماسی در پوست نمی شود. بهتر است برای این کار از نخ قرقره استفاده نشود چون این نخ ها نازک اند و باعث بریدگی و خراش پوستی می شوند. چون این نخ ها ارزان هستند تمام سالن های آرایشی می توانند این نخ ها را بخرند و در آرایشگاه استفاده کنند.
یادتان باشد نخ بند شما باید تمیز باشد. حتما قبل از بند انداختن با تکه ای پنبه آغشته به مواد ضدعفونی کننده بند را ضد عفونی کنید و اگر هم در آرایشگاه بند می اندازید از آرایشگرتان بخواهید این کار را انجام دهد. برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو , حرکت نخ و دست نزدیک به نزدیک و با احتیاط کامل و به طور سطحی و مماس با پوست انجام میگردد

آموزش تصویری بند انداختن
2. دو سر آن را به هم گره بزنید و یک حلقه بسازید

آموزش تصویری بند انداختن

جدا از شیوه ای که در 5 مرحله به شما ارائه شده از این 2شیوه هم می توانید استفاده کنید:

روش دوم اصلاح صورت: یک سر بند ضدعفونی شده را به پایه میزی که روی آن آینه تان قرار گرفته , ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ , تقریبا میانه این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز است و حتما در آرایشگاه ها دیده اید , بپیچانید تا یک مثلث درست شود , حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه خارج شوند.

روش سوم اصلاح صورت: بنشینید و پاها را دراز کنید , یک سر نخ را به شست پا گره زده و بقیه را در حالی که قسمت انتهایی آن در دست چپ و قسمت میانی با دست راست مثلثی شکل شده روی صورت بلغزانید تا موهای صورت آرام آرام گرفته شوند.

3. سپس با انگشتان شست و نشانه هر دودست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همچنان که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به طوری که ضربدری در وسط ایجاد شود , با این کار شما یک پروانه درست کرده اید.

آموزش تصویری بند انداختن

4. چندبار تمرین کنید تا بتوانید یاد بگیرید که حلقه ها را به طرفین حرکت دهید. برای این کار باید انگشتان یک دست را از هم باز کنید و در همان حال انگشتان دست دیگر را ببندید.

آموزش تصویری بند انداختن

5. وقتی یاد گرفتید حلقه ها را کنترل کنید؛ پروانه درست شده را روی موهای زائدی که می خواهید بردارید و با باز و بسته شدن خود را اصلاح کنید. جهت حرکت دست ها باید خلاف جهت رویش موها باشد. شاید در ابتدا کار کمی برای تان سخت به نظر آید اما با تمرین , بسیار آسان و راحت خواهد گردید.

آموزش تصویری بند انداختن

چه کار کنید تا جوش نزنید
یادتان باشد که حتما قبل از بند انداختن یا هر نوع روش اپیلاسیون پوست خود را با ضدعفونی کننده ها تمیز کنید. بعد از انجام اپیلاسیون یا بند یا وکس صورت هم می توانید از موادی مانند ژل آلوورا یا روغن درخت چای یا کرم های مخصوص بعد از اصلاح استفاده کنید. این مواد خون های به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست می شوند و عامل ایجاد جوش هستند را خنک می کنند و قرمزی پوست را کاهش میدهند

همچنین بهتر است به محلی که بند انداخته اید دست نزنید و از کرم های آرایشی یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر است برای ٢۴ساعت استفاده نکنید. برای اینکه منافذ پوست باز هستند وسریع میکروب جذب می کنند یا منافذ با مواد آرایشی گرفته می شوند.

روشی دیگر که برخی پزشکان توصیه می کنند این میباشد که بعد از بند انداختن در صورت قرمزی و تورم از پمادهای کالامین دی , کالاندولا , بتامتازون و اکسید دوزنگ استفاده کنید. یادتان نرود اگر بند صورت را هر دو هفته یک بار پشت هم انجام می دهید موهای تان زیاد بلند نشده و پوست صورت تان کشیده نمی شود که این خود مانع جوش زدن میگردد

شما کدام روش را برگزیده کنید:
۱- خانم های دارای موهای زیاد و تیره و ضخیم بهتر است برای رفع موهای زائد روش اول یعنی همان بند انداختن را انجام دهند و در صورت مستعد بودن برای جوش صورت تمهیدات قبل و بعد از بند انداختن از قبیل استفاده کردن از محلول های ضدجوش با استفاده از پنبه به بند و پوست را در نظر بگیرند که خود در پیشگیری از جوش زدن موثر خواهد بود.

۲- خانم های با موهای نازک اما زیاد بهتر است این کار را از طریق بند انداختن اما دیر به دیر انجام دهند که حتی در مواقعی بین این زمان می توانند از روش اصلاح کردن نیز استفاده كنند.

۳- خانم هایی که موهای زیاد اما کمرنگ و بوری دارند , می توانند به راحتی روش دوم یا اصلاح کردن را مورد استفاده قرار دهندو نگران پر یا ضخیم شدن آنها نباشند.

۴- افراد با پوست های چرب و مختلط که صورت شان برای جوش زدن , بعد از بند مستعدتر است و احتمالا بهمین دلیل تمام صورت شان را بند نمی اندازند بهتر است بدانند که می توانند تیغ را جایگزین بند کنند.

۵- روش نهایی که بیشتر برای خانم هایی میباشد که به طور طبیعی دارای موهای بسیار کلفت , ضخیم و تیره هستند که مجبورند زودبه زود برای رفع آنها اقدام کنند و به نوعی خسته شده اند , لیزر کردن میباشد که حتما تحت نظر و با مشاوره پزشکان متخصص پوست و مو انجام گیرد که خود طی مراحلی چند تا رسیدن به نتیجه انجام خواهد گرفت.

تعداد بازدید از این مطلب: 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 0